Dom i ogród

Naturalne świece sojowe – zdrowa alternatywa dla świec parafinowych

naturalne świece sojowe

Świece towarzyszą nam w wielu sytuacjach. Wyobrażacie sobie romantyczną kolację lub nastrojowy zimowy wieczór bez świec? My nie 🙂 Świece spotkacie również w restauracjach, gdzie codziennie jecie obiad, u kosmetyczki… właściwie w każdym miejscu, które ma być przytulne, ciepłe i nastrojowe. Z badań przeprowadzonych przez Duński Instytut Badań Budowlanych wynika, że świece parafinowe podczas palenia emitują więcej zanieczyszczeń niż gotowanie, czy… palenie papierosów! Dlatego warto zastanowić się nad zastąpieniem świec parafinowych produktem, który jest naturalny.

Świece sojowe pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, razem z coraz większą świadomością konsumentów. Jeszcze kilka lat temu nikt nie zwracał uwagi na skład kosmetyków, środków czystości, czy świec. W tej chwili coraz więcej osób stara się zastąpić produkty syntetyczne środkami naturalnymi. Z tego powodu świece sojowe stają się bardziej popularne. Dlaczego warto nimi zastąpić świece parafinowe? Oto klika powodów:

> Świece sojowe są naturalne. Nasze świece powstają ze 100% wosku sojowego oraz naturalnych olejków eterycznych lub naturalnych kompozycji zapachowych. Nie zawierają barwników.

> Wosk sojowy topi się w dużo niższej temperaturze niż parafina, nie wydziela toksyn, jest biodegradowalny i nie szkodzi środowisku.

> Naturalne świece sojowe ze względu na niższą temperaturę spalania palą się średnio dwa razy dużej niż parafinowe.

> Wosk sojowy, którego używamy do produkcji świec, jest bezpieczny dla skóry, więc po rozpuszczeniu może być stosowany jako olejek do masażu.

> Do produkcji świec nie używamy syntetycznych zapachów. Dzięki temu są one dużo przyjemniejsze i nie szkodzą ani nam, ani naszym domowym zwierzakom.

> Olejki eteryczne, których używamy do produkcji świec mają różne właściwości i mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie. Niektóre z nich działają odstraszająco na komary i inne insekty.

> Naturalne świece sojowe są produkowane wyłącznie ze składników roślinnych, nie posiadają dodatku składników odzwierzęcych, więc z powodzeniem mogą być stosowane również przez wegan.

> W przeciwieństwie do parafiny wosk sojowy jest bardzo łatwy do usunięcia w razie poplamienia – wystarczy woda z mydłem 🙂