Styl życia

Świece do… masażu?

Świece do masażu mogą być wykorzystane do masażu stóp

Świece do masażu są produktem, który coraz częściej możecie spotkać w salonach kosmetycznych. Olejek, który powstaje z rozpuszczonego wosku sojowego nie tylko fantastycznie pachnie, ale również masaż świecą jest pewnego rodzaju rytuałem, który może przyciągać potencjalnych klientów. Oczywiście jeśli nie macie w domu profesjonalnego masażysty, trudno o leczniczy masaż ciała w domowych warunkach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie wykonać masaż dłoni, stóp, czy wykorzystać rytuał masażu olejkiem ze świecy podczas romantycznego wieczoru we dwoje.

Wosk sojowy jest świetną bazą do rozcieńczania olejków eterycznych. Rozpuszcza się w niskiej (w porównaniu do innych wosków) temperaturze, dlatego nie parzy w kontakcie ze skórą i z powodzeniem może być wykorzystywany jako olejek do masażu. Wosk sojowy ma właściwości nawilżające. Szybko wchłania się w skórę i pozostawia ją gładką. Poza tym dodatek wybranych olejków eterycznych może też działać zbawiennie na nasze samopoczucie. W naszym sklepie znajdziecie świece do masażu z zastosowaniem różnych olejków. Zanim wybierzecie odpowiednią, zapraszamy do zapoznania się z właściwościami olejków eterycznych.

Wszystko pięknie, ale pewnie w głowach większości z Was pojawia się teraz pytanie, które bardzo często słyszymy na targach: Ale jak pomasować się świecą? 🙂 Poniżej instrukcja w kliku punktach:

  1. Zapal wybraną świecę i pozwól, aby wosk się rozpuścił;
  2. Zgaś świecę;
  3. Wylej delikatnie na dłoń płynny olejek, który powstał z rozpuszczonego wosku;
  4. Użyj olejku [czyt. Rozpuszczonego wosku] do masażu 🙂

Wiele osób pyta nas czy rozpuszczony wosk nie parzy. Odpowiedź brzmi: nie 🙂 Ale uważajcie na płomień 😉